4 Nisan 2012 Çarşamba

RETRO MOTION

İsimlerini ilk olarak Dockers’ın Alpha Khaki serisinin lansmanı için 2011’de düzenlenlediği etkinlik ile duyurdular. Dockers® “Her erkeğin bir tutkusu vardır.” söylemiyle erkekleri www.facebook.com/dockers adresine girip tutkusunu paylaşmaya davet etti. “ Alpha Generation” (Alfa Nesli) isimli kampanya süresince adaylar facebook üzerinden , bir yaşam tarzına dönüşen hobilerini paylaştılar.Facebook’ta tutkusunu paylaşanlar aynı zamanda arkadaşlarından projeleri için oy kullanmalarını istedi. Hayallerini gerçekleştirmek için Dockers®’tan 3.000 Euro ödül kazanan ise “Retro Motion” yaratıcıları Karim ve Julien oldu.

Yarışma sonucunda facebook oylarıyla başvuruları değerlendiren Dockers web tabanlı 4 kısa belgesel filmi çekti ve yayınladı.

Vespa tutkusu kazandırdı

Karim ve Julien, eski model Vespa motosikletlere olan tutkularını Dockers® web sitesinde paylaşarak yarışmaya katıldılar. İkili Vespa’ların modern versiyonu yerine vintage versiyonunu yeniden yorumlayarak restore etme fikrini ortaya attılar. İnsanların eski Vespalarını alarak onları sahiplerinin hayalleri doğrultusunda modern unsurlarla restore etmeyi planladılar. Bu alanda pazarda bir boşluk olduğuna inanan Karim ve Julien, Ekim 2011’de dünyadaki ilk ısmarlama tarzı Vespalar için “Vespa Atölyesini” açmaya karar verdiler. Onların tutkusu ve fikri jüride yankı uyandırdı. Bu etkileyici fikir, 3.000 Euro ödül kazandı ve ‘Alpha Generation’ belgesel serisinin 4. bölümü için oybirliği ile seçildi.

“Vespa Atölyesi” fikrini orjinal yapan, mekanın sadece klasik motorsikletleri restore ve tamir eden bir tamirhane olmaması. “Retro Motion” Vespa sahiplerinin buluşup hobilerini paylaştıkları, motorlarını nasıl hayal ettiklerini anlattıkları, müzik dinleyip sohbet edebilecekleri bir mekan. Mekanın şehri gezmeye gelen Vespa tutkunları için günlük kiralık klasik motorları da bulunmakta.

Dockers® “Alpha Generation” serisinin ilk üçlemesi yeni nesil erkekleri kendi inançları doğrultusunda hareket etmeleri ve farklılıkları ile topluma katkıda bulunmaları için cesaretlendirmeyi hedefliyordu. ‘Webisode’ sokak kültürü ve retro tarzını bir araya getiren çalışmalarıyla ünlü fotoğraf sanatçısı ve film yapımcısı Dimitri Coste tarafından hazırlandı.

Belgesel formatındaki ‘webisode’u oluşturan kısa filmlerin üçünün de hem dockers.com hem de Konbini.com’da gösterimleri yapıldı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder